top of page

Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроект про множинне громадянство

На розгляд Верховної Ради буде внесено законопроект про множинне громадянство. Про це 1 грудня під час щорічного виступу у парламенті заявив президент України Володимир Зеленський.

Верховна Рада України розгляне законопроект про множинне громадянство за ініціативою Володимира Зеленського
Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроект про множинне громадянство

Глава держави наголосив, що новий закон стане важливою сполучною ланкою між українцями, які проживають у всьому світі, зокрема на території США, Канади та Європейського союзу.


Таким чином, українцям, які проживають за кордоном та в межах рідної країни, буде офіційно дозволено володіти одночасно двома та більше паспортами. За словами президента, це дозволить їм почуватися не діаспорою, а повноправними громадянами України.


Дискусійним залишається питання надання другого громадянства мешканцям тимчасово окупованих територій України.Передумови до прийняття закону


Нагадаємо, вперше проект змін до законодавства про громадянство було винесено на розгляд Верховної Ради у грудні 2019 року. Тоді основна ідея поправок полягала в тому, щоб звільнити контрактних військовослужбовців та осіб російського походження, які подали запит на політичний притулок від необхідності відмовлятися від першого громадянства. У травні 2019 року під натиском критики представників опозиції розгляд законопроекту було відкладено на невизначений час.


У лютому 2021 року Рада національної безпеки та оборони видала розпорядження, відповідно до якого органам законодавчої влади було доручено вивчити чинне українське законодавство з метою аналізу перспектив легалізації множинного громадянства. 4 березня 2021 року розпорядження було прийнято до виконання.


Перспективи легалізації другого громадянства


Наявність подвійного чи множинного громадянства прямо не заборонено чинним законодавством України. Незважаючи на цей факт, отримання другого паспорта часто пов'язане з питаннями вибору податкової резиденції та нюансами. Із набуттям чинності нового закону подібні проблеми залишаться в минулому, а громадяни України отримають нові права та можливості.Comments

Rated 0 out of 5 stars.
Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page