top of page

«Ми не підемо на компроміс». НАТО відмовляється гарантувати росіянам, що не візьме Україну в склад

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг відхилив вимоги Росії щодо гарантій не вступу України в НАТО. Про це Столтенберг заявив журналістам після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у четвер. У Москві стверджують, що вступ України до НАТО поставить під загрозу національну безпеку Росії.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
«Ми не підемо на компроміс». НАТО відмовляється гарантувати росіянам, що не візьме Україну в склад
«Ми не підемо на компроміс щодо права України обирати свій власний шлях, ми не підемо на компроміс із правом НАТО оберігати та захищати всіх союзників, і ми не підемо на компроміс щодо партнерства НАТО з Україною»

сказав Столтенберг після зустрічі з Зеленським у Брюсселі.


Зеленський зазначив, що дії Росії останніх років підштовхнули Україну до вступу до Західного Альянсу.


«З 2014 року, з початку війни (на сході України), Росія підштовхувала Україну до вступу в НАТО, а сьогодні вона взялася прокласти шлях до її вступу»

сказав Зеленський.


За його словами, зараз в інтересах альянсу стояти на захисті інтересів України, тому що якщо Росія прийме рішення атакувати, НАТО буде втягнуто в конфлікт, подобається йому це чи ні.«Якщо наша армія не виживе в протистоянні, це матиме наслідки для всіх країн-членів НАТО, тому що Україна є передовим патрулем»

сказав Зеленський.


Зростаюча напруга


На російсько-українському кордоні вже кілька тижнів зростає напруга. Українські чиновники, посилаючись на спецслужби, стверджують, що Росія готується до вторгнення в Україну на початку нового року – ймовірно, у січні. В американців і Євросоюзу такі ж підозри.


У Москві наполягають, що це провокації, і повторюють, що переміщення військ – це навчання, в якому ніхто не має ніяких планів щодо вторгнення.


Про те, що дійсно щось відбувається і напруга зростає, свідчать, з одного боку, погрози Заходу, що він запровадить серйозні санкції проти російської агресії щодо України, а з іншого – вимоги президента Росії Володимира Путіна щодо контракту. Зобов’язання не брати Україну в склад НАТО.


Крім того, український парламент у вівторок схвалив рішення щодо навчання іноземних військ на території України у 2022 році, що може спровокувати гостру реакцію росіян.


Рішення 2008 року, в якому на саміті НАТО було обіцяно майбутнє членство в альянсі Україні та Грузії, все ще діє, але без визначення часових рамок. Приєднання нової країни-члена має бути схвалено одноголосно в рамках НАТО. У минулому, наприклад, Франція та Німеччина виступали проти приєднання України.13 переглядів

Comments


bottom of page