top of page

Відновлено можливість перетину кордону за внутрішнім паспортом

Державна прикордонна служба України відновила можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами.


Таке рішення прийнято, зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).


Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом.


Це стосується всіх громадян, не залежно від областей, з яких вони прямують.


Окремо ДПСУ нагадує, що перетин державного кордону здійснюється відповідно до постанови КМУ від 27 січня 1995 року №57.


Також зазначається, що перетин державного кордону України, дітьми які не досягли 16 років, відбувається за наявності паспорта громадянина України. У разі відсутності паспорта громадянина України, перетин здійснюється за наявності свідоцтва про народження.


Важливо відмітити, що в окремих випадках під час перебування за кордоном громадян України, у них може з'явитися гостра необхідність в наявності закордонного паспорта. Це зумовлено законодавством країн в яких планують перебувати громадяни України. Також така необхідність може виникнути під час поїздок між різними країнами ЄС. ДПСУ радить враховувати ці ситуації під час планування поїздок за кордон та оформлювати закордонні паспорти, якщо є така можливість у разі їх відсутності.

Перед поїздкою, рекомендуємо пройти консультацію, щодо перетину кордону конкретно у вашому випадку у Державній прикордонній службі України.

0 800 218 808 – телефон гарячої лінії служби «Довіри».

+38 (044) 527-63-63 – для дзвінків із-за кордону.

 

Зараз непростий час для нас та країни. Якщо ви маєте бажання допомогти Збройним Силам України, то відвідайте сайт фонду «Повернись Живим». Зараз кожна гривня має значення.


Придбати «Зелену карту» на транспортний засіб онлайн!

Придбати страховку для поїздки за кордон онлайн!

Придбати страховку ОСЦПВ (ОСАГО) онлайн за 3 хвилини!

144 перегляди0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page